Naučná stezka

    Přírodním areálem

2

Co je za plotem?

Umístění zastávky: v zatáčce úvozové cesty
Mokřad v zásobní zahradě je zpřístupněn také během Dnů otevřených dveří
Mokřad

Vážení návštěvníci přírodního areálu, toto zastavení vzniklo na popud těch z Vás, kteří jste se při instalaci panelů naučné stezky ptali, co se nachází za plotem, který je na dohled od tohoto zastavení. Může se za něj vstupovat? Není toto území tabu?

V území za plotem, který ohraničuje stráň a část lesa (jak je vyznačeno na generelu), se připravují nové expozice botanické zahrady - asijská zahrada s čajovým pavilonem, vyhlídka s dětským hřištěm, expozice věnovaná středoasijským rostlinám...

Generel Botanické zahrady. Zde se můžete dozvědět, co všechno Botanická zahrada pro své návštěvníky chystá.
Generel Botanické zahrady
Pivoňkovou louku s monumentálními instalacemi Čtvero ročních období můžete shlédnout během Dnů otevřených dveří
Pivoňková louka

Část z těchto expozic je již téměř hotová. Pokud vstoupíte za plot, nebojte se, nikdo Vás nevyžene. Lesem, kde je v podrostu vysázeno mnoho severoamerických dřevin (základ budoucího arboreta), dojdete až k severoamerické prérii, která každé léto hýří pestrými květy. Nenechte si tuto podívanou ujít!

Nové expozice, které na stráni a v lese připravujeme, budou řešeny extenzivně. Naši návštěvníci do nich budou moci vstupovat bez placení vstupného. Nemusíte se tedy obávat, že vám chceme vzít krásný kus Troje!

Horní část tohoto území (pod parkovištěm botanické zahrady v ulici K Pazderkám) je uzavřena. Nachází se zde srdce zahrady - její pěstební zařízení. Doufáme, že se nám v brzké době podaří zprovoznit nově budované provozně - pěstební zázemí pod skleníkem Fata Morgana a zpřístupníme i tuto, přibližně 7 ha velkou plochu. Již nyní ji můžete navštívit během Dnů otevřených dveří (podrobnosti na www.botanicka.cz), tedy například i v době, kdy zde kvete kolekce stínomilných rostlin, pivoněk a kaktusů.

Botanická zahrada hl. m. Prahy
Nádvorní 134
171 00 Praha 7 - Troja
www.botanicka.cz
Zpět na začátek stránky
<
Sousední zastávka
>

Tyto internetové stránky připravilo © Občanské sdružení EVANS, 2007.
Poslední aktualizace: 30.12.2013