Velká ChuchleUmístění zastavení:

Zastavení se nachází na náměstí Omladiny. Naučná stezka zde končí a ve výletu je  možné pokračovat buď autobusem, který však o víkendech jezdí jen 1x za hodinu nebo se vydat ulicí Starochuchelskou dolů až na Strakonickou ulici na zastávku „Dostihová“, kde jezdí více autobusů. Je to asi 10min procházka a ze Strakonické vidíme nad námi celý Chuchelský háj s kostelem sv. Jana Nepomuckého.

Technický stav: zastavení je nepoškozené
GPS souřadnice: 50.0122906, 14.3807119

Na posledním zastavení naučné stezky vás čekají chuchelské osobnosti v podobě zakladatele českého otužilectví, hluchoněmé tanečnice či slavných žokejů. Dozvíte se jak vzniklo jméno Chuchle, kdy se začalo závodit na dostihovém závodišti, i to, že dříve sloužilo jako letiště.

Obsah zastavení v textové podobě nepublikujeme, protože jsme nezískali souhlas tvůrce stezky. Ten si zveřejňování obsahu stezky na internetu  nepřeje, aby tím nebyla snížena motivace uživatelů k její návštěvě v terénu. Tuto obavu nesdílíme, ale jeho stanovisko samozřejmě respektujeme. Tvůrcem současné verze stezky je 01/14 ZO ČSOP „Natura, quo vadis?“.

© 2017 Všechna práva vyhrazena | Vytvořila webnika.cz - Veronika Petříková